ul. Kraska 57, 18-400 Łomża
509 670 607 biuro@oknobest.pl

Dachy

Zobacz także

 

Wybrałeś cienką izolację Aluthermo® do ocieplenia Twojego dachu?

Izolacja Aluthermo® QUATTRO daje możliwość skutecznego ocieplenia dachów zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Można stosować ją w remontowanych budynkach, jak również w nowych obiektach, w zależności od oczekiwań Inwestora i rozpatrywanych korzyści.
Poza korzyściami dla Inwestora, takimi jak znaczna oszczędność w zużyciu energii (potrzebnej do ogrzania i chłodzenia budynków) czy oszczędność miejsca na izolację, Aluthermo® jest materiałem niezwykle przyjaznym w montażu - układa się szybko i sprawnie. Elastyczna budowa izolacji sprawia, że łatwo adoptuje się ona do nietypowych kształtów, takich jak lukarny czy okna połaciowe. Kompleksowość rozwiązania daje Wykonawcy znaczną oszczędność czasu w trakcie montażu, jak również komfort pracy z samym produktem (nie pyli się, nie rozwarstwia się, jest nietoksyczny i niealergenny).

 

Jak prawidłowo wykonać instalację?
Na co zwrócić uwagę?

Izolacja dachu od zewnątrz
W przypadku DACHÓW REMONTOWANYCH,  przed zainstalowaniem Aluthermo®, rekomendujemy sprawdzenie stanu istniejącej izolacji i ewentualne jej usunięcie.
W przypadku decyzji o usunięciu tradycyjnej izolacji, można zaizolować dach tylko przy użyciu Aluthermo® QUATTRO, gdyż stanowi to kompletny system izolacji (termoizolacja, paroizolacja i wiatroizolacja) przy jednym procesie montażu.
Jeżeli Inwestor zdecyduje jednak o wymianie obecnej, tradycyjnej izolacji na nową, w połączeniu z izolacją refleksyjną Aluthermo® QUATTRO, nie ma ku temu przeciwskazań. Takie połączenie, z pewnością poprawi całkowitą akustykę przegrody. W takiej sytuacji, można zastosować znacznie mniejszą grubość tradycyjnej izolacji (np. 5 cm, zamiast 15cm). Przy takim połączeniu jednak, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:
izoalcja Aluthermo® musi zostać zamontowana szczelnie,
tradycyjna izolacja nie może stykać się z Aluthermo® - rekomendujemy min. 2 cm pustki powietrznej,
należy zapewnić wentylację więźby dachowej od wewnątrz budynku.
W przypadku DACHÓW NOWYCH, ze względu na możliwość swobodnego zaplanowania izolacji od wewnątrz (w odróżnieniu od dachów remontowanych), rekomendujemy właśnie takie zastosowanie Aluthermo® (patrz POTRZEBY/ PODDASZA).

 

Ważne dla Ciebie i Twojego Wykonawcy

Rekomendujemy rozwijanie Aluthermo® w układzie poziomym nad krokwiami, zaczynając od dołu lub od szczytu dachu.
Pasy izolacji Aluthermo® muszą być odpowiednio naprężone.
Konieczne jest wykonanie 5-10 cm zakładów na łączeniach izolacji oraz zaklejenia ich taśmą systemową Aluthermo®, w celu uzyskania maksymalnej szczelności izolowanej przegrody.
Ważne jest, aby w kalenicy dachu wykonać zakład ok. 20 cm, co zapewni właściwą szczelność przegrody.
Nie ma przeciwskazań do mechanicznego montażu izolacji Aluthermo® (za pomocą zszywek lub wkrętów). Budowa materiału sprawia, że jego punktowe przebicie nie pogarsza parametru izolacyjności, a montaż mechaniczny zapewnia stabilność i brak przesuwania się oraz opadania izolacji w czasie.

Szczegółowa instrukcja montażu 7 MB

Twoje korzyści:

  • zyskujesz oszczędność zużycia energii - wysoka skuteczność działania (patrz Badanie Eliosys)
  • zachowujesz wysokie parametry izolacji przez lata - nie ulega ona starzeniu i jest odporna na gryzonie
  • daje Ci możliwość szybkiej i bardzo prostej instalacji - stanowi kompleksowy system izolacji w jednym produkcie przy jednym procesie montażu
  • zyskujesz przyjemny chłód latem, dzięki odbijaniu promieniowania cieplnego
  • nie tracisz ważnej dla Ciebie przestrzeni - daje oszczędność miejsca na docieplenie (szczególnie przy izolacji od wewnątrz np. na poddaszach)

Zatrzymaj energię w swoim domu

 
Projekt i wykonanie: art-MEDiA / Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 / Polityka prywatności
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności