ul. Kraska 57, 18-400 Łomża
509 670 607 biuro@oknobest.pl

Poddasza

Zobacz także

Wybrałeś cienką izolację Aluthermo® do docieplenia Twojego poddasza?

Izolacja Aluthermo® QUATTRO, ze względu na swoją niewielką grubość 1 cm, daje możliwość skutecznego ocieplenia nowych i remontowanych poddaszy, gdzie w większości przypadków, oszczędność wysokości pomieszczenia ma bardzo duże znaczenie. Przy adaptacjach pomieszczeń na poddaszach, Inwestor szuka prostych i łatwych w montażu materiałów izolacyjnych, o relatywnie niewielkiej grubości. Takim właśnie materiałem jest Aluthermo® QUATTRO - cienka izolacja, która rozwiązuje wiele wyzwań związanych z dociepleniem poddaszy. Ponadto izolacja Aluthermo®, zainstalowana od wewnątrz, służy również jako paroizolacja, a dzięki zewnętrznym warstwom czystego aluminium, pomieszczenia na poddaszach nie nagrzewają się latem, co znacznie zwiększa komfort ich użytkowania.

. 

Aluthermo® QUATTRO o grubości 1 cm – zastępuje 20 cm tradycyjnej izolacji*

*w układzie pomiędzy dwiema pustkami powietrznymi, osiąga R=5,70 m2 K/W, który występuje przy 20 cm tradycyjnej izolacji o λ 0, 036 W/m K (BADANIE WLIK).
 

 

Jak prawidłowo wykonać montaż?
Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli Inwestor decyduje się na wykonanie ocieplenia nowego lub remontowanego poddasza, Aluthermo® QUATTRO daje możliwość szybkiej i łatwej izolacji od wewnątrz, bez utraty wysokości pomieszczenia. Co więcej, cienka izolacja Aluthermo® QUATTRO sprawdza się w ociepleniu „trudnych" i często stosowanych okien połaciowych, gdzie elastyczność, ale i niewielka grubość izolacji ma bardzo duże znaczenie.

Aluthermo® QUATTRO można montować bez przerw i szczelin, zapewniając wysoką szczelność przegrody, co skutkuje energooszczędnością i brakiem zjawiska kondensacji pary wodnej. Materiał montuje się bezpośrednio do krokwi, co sprawia, że montaż jest szybki, a potencjalne mostki termiczne zostają wyeliminowane. Unikamy również wzrostu grubości krokwi (jeśli przestrzeń jest zbyt mała dla tradycyjnej izolacji).

Wykonana z czystego aluminium taśma systemowa Aluthermo®, pozwoli na prawidłowy i skuteczny montaż izolacji.

 

zdjęcie: www.lazienki-krolewskie.pl

A co z dociepleniem budynków zabytkowych?

Dzięki swoim unikalnym właściwościom, Aluthermo® QUATTRO doskonale sprawdza się w izolacji budynków zabytkowych, gdzie bardzo często, stan krokwii, ich przekrój oraz rozstaw, nie pozwala na zastosowanie tradycyjnych, grubych izolacji. Aluthermo® można zamontować od wewnątrz w prosty i szybki sposób (przy jednym procesie montażu), uzyskując kompletny system izolacji przegrody - bez konieczności demontażu warstw zewnętrznych dachu.
Na zdjęciu obok: Łazienki Królewskie i Stara Kordegardy, gdzie zastosowano Aluthermo® QUATTRO w połączeniu z tradycyjną izolacją. Trzeba było zachować wysokość pomieszczenia, nie obciążając krokwi.

Ważne dla Ciebie i Twojego Wykonawcy

Rekomendujemy rozwijanie Aluthermo® QUATTRO w układzie poziomym pod krokwiami.
Pasy izolacji Aluthermo® muszą być odpowiednio naprężone.
Konieczne jest wykonanie 5-10 cm zakładów na łączeniach izolacji oraz zaklejenia ich taśmą systemową Aluthermo®, w celu uzyskania maksymalnej szczelności izolowanej przegrody.
Izolację Aluthermo® należy zamontować do krokwi mechanicznie, przy pomocy zszywek lub wkrętów. Budowa materiału sprawia, że jego punktowe przebicie nie pogarsza parametru izolacyjności, a montaż mechaniczny zapewnia stabilność i brak przesuwania się oraz opadania izolacji w czasie.
Przy styku dachu i ściany, należy wywinąć izolację Aluthermo® na ścianę na min. 3 cm. i docisnąć ją listwą drewnianą lub profilem obrysowym, aby odpowiednio uszczelnić wywinięcie.
IZOLACJA ALUTHERMO® QUATTRO JEST BEZWONNA, NIETOKSYCZNA I NIEALERGENNA - JEJ MONTAŻ TO DUŻY KOMFORT DLA TWOJEGO WYKONAWCY
Szczegółowa instrukcja montażu7 MB

Twoje korzyści

  • zyskujesz oszczędność zużycia energii zimą (patrz Badanie Eliosys)
  • nie tracisz wysokości pomieszczenia, zachowując „swoją" przestrzeń - Aluthermo® ma tylko 1 cm grubości
  • zyskujesz komfort przyjemnego chłodu latem - izolacja skutecznie odbija promieniowanie cieplne, nie dopuszczając do nagrzewania się poddasza
  • zachowujesz wysokie parametry izolacji przez lata - izolacja nie ulega starzeniu i jest odporna na gryzonie
  • oszczędasz swój czas -otrzymujesz bardzo szybkie, proste i komfortowe w montażu rozwiązanie
  • nie musisz zakładać masek przeciwpyłowych czy specjalistycznych kombinezonów - nasza izolacja nie pyli się, jest nietoksyczna i niealergenna

Od dzisiaj oszczędzaj efektywnie

 
Projekt i wykonanie: art-MEDiA / Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 / Polityka prywatności
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności