ul. Kraska 57, 18-400 Łomża
509 670 607 biuro@oknobest.pl

Nadproża

Zobacz także

Wybrałeś cienką izolację Aluthermo® do docieplenia nadproża okiennego?

W wielu przypadkach, Inwestor decyduje się na zakup i montaż rolet okiennych, na etapie zamontowanych już okien i nadproży. Wiąże się to z brakiem miejsca na odpowiednią izolację nadproży, przed montażem rolet zewnętrznych. W takiej sytuacji, doskonale sprawdza się Aluthermo® QUATTRO. Ze względu na niewielką grubość 1 cm i bardzo dobre parametry izolacyjne, eliminuje mostki termiczne i przemarzanie na nadprożach okiennych.

 

 

Jak prawidłowo wykonać montaż?
Na co zwrócić uwagę?

W wielu przypadkach, przy izolowaniu nadproży, nie ma technologicznej możliwości wykonania tzw. pustki powietrznej (która ma kluczowe znaczenie w zastosowaniu Aluthermo® np. w dachach). W związku z tym, bez pustki powietrznej (przy izolacji nadproży), ma miejsce zjawisko przewodzenia cieplnego, a zewnętrzne warstwy aluminium nie odbijają promieniowania podczerwonego. Dzięki zastosowanym w Aluthermo® materiałom, ale i odpowiedniemu układowi poszczególnych warstw oraz sposobie ich łączenia, zjawisko przewodzenia cieplnego przez materiał jest bardzo ograniczone. 

Bez względu na rodzaj nadproża (zlicowane z murem czy cofnięte), Aluthermo® QUATTRO należy koniecznie przykleić bezpośrednio do nadproża, nie pozostawiając pustki powietrznej. Do przyklejenia należy użyć kleju systemowego Aluthermo®. Ma to duże znaczenie w kontekście prawidłowego montażu Aluthermo®.

W przypadku, gdy okno wysunięte jest np. 2 cm poza lico muru, nie ma przeciwskazań do zastosowania dwóch warstw Aluthermo®, sklejonych ze sobą i przymocowanych do muru.
 
W celu zapoznania się ze szczegółami prawidłowego montażu Aluthermo®, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową instrukcją montażu, znajdującą się poniżej.

Ważne dla Ciebie i Twojego Wykonawcy

Przed montażem izolacji Aluthermo® QUATTRO, należy dokładnie zwymiarować jej zapotrzebowanie i dodać po 10 cm zakładu po bokach i od góry skrzynki roletowej.

Po docięciu do odpowiedniego wymiaru, brzegi izolacji należy okleić taśmą systemową Aluthermo®, co pozwoli na uszczelnienie krawędzi izolacji.

Nie ma przeciwskazań do montażu mechanicznego izolacji, np. przebicia jej kołkiem rozporowym).

Szczegółowa instrukcja montażu 9 MB

Twoje korzyści

  • zyskujesz oszczędność energii - izolacja eliminuje powstawanie mostków termicznych
  • nie musisz obawiać się powstawania grzyba oraz wilgoci - izolacja nie doprowadza do przemarzania nadproży
  • uzyskujesz lepszy komfort termiczny budynku i poprawę efektywności termicznej
 
Projekt i wykonanie: art-MEDiA / Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 / Polityka prywatności
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności